آدرس ایمیل جهت ارسال مدارک:   info@emufree.com

ضوابط و مقررات پذیرش ونظام وظیفه

متقاضیان محترم لطفا قبل از ارسال مدارک شرایط و ضوابط را مطالعه واقدام به ارسال مدارک فرمایید.در غیر اینصورت ما هیچ گونه مسئولیتی در قبال ثبت نام ، پذیرش ، عدم پذیرش و مشکلات احتمالی نخواهیم داشت.

1. صحت  کلیه مدارک ارسالی  به عهده داوطلب می باشد.در صورتیکه بعد از اخذ پذیرش  خلاف آن ثابت شود مسئولیت کلیه مشکلات احتمالی از قبیل ممانعت از تحصیل وغیره بر عهده داوطلب می باشد.

2. داوطلبین گرامی لطفا مدارک مورد نیاز را به صورت کامل قبل از اتمام تاریخ ثبت نام ارسال فرمایید.

3. داوطلبین گرامی لطفا شماره تماس ثابت وهمراه و آدرس دقیق خود را همراه با مدارک ارسال فرمایید تا در صورت بروز مشکلات احتمالی بتوانیم با شما تماس بگیریم.

4. نماینده رسمی دانشگاه مدیترانه قبرس از انجام خدمات اخذ پذیرش برای افرادی که همزمان از سایر موسسات مجاز ویا غیر مجازاعزام دانشجو اقدام به پذیرش نمایند به دلیل تداخل و دوباره کاری و تخلف در سیستم پذیرش دانشجو معذور است.

5. لطفا برای استفاده از خدمات رایگان استقبال و انتقال دانشجو از فرودگاه و اسکان دو روزه در خوابگاههای دانشگاه حداقل یک هفته قبل از عزیمت اسکن بلیط خود وهمراهان خویش را برای ما به آدرس  info@emufree.com   ارسال فرمایید.

6. داوطلبین محترم باید اصل کلیه مدارک ارسالی را هنگام ثبت نام به همراه خود داشته باشند.

7. داوطلبین پسر برای اطلاع از معافیت تحصیلی به وب سایت سازمان وظیفه عمومی  مراجعه کنید.

8. برای اطلاع از سوالات متداول به وب سایت سازمان وظیفه عمومی لینک خروج از کشور مراجعه کنید.

معافیت تحصیلی خارج از کشور

ماده 31: دانش آموزان مدارس و دانشجويان مراكز آموزش عالي وابسته به وزارت آموزش و پرورش و يا مورد تأييد آن وزارت و دانشجويان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي يا غير دولتي داخلي و خارجي مورد تأييد وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت و طلاب حوزه‌هاي علميه كه در حين تحصيل به سن مشموليت رسيده و يا مي‌رسند، تا زمانی که به تحصیلات خود ادامه مي‌دهند، از اعزام به خدمت دوره ضرورت معاف مي‌باشند.

ماده 33: صدور معافیت تحصیلی دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی، موکول به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل آنان از طريق مراجع ذي‌ربط است و مدت اعتبار آن تا یک سال پس از صدور گواهي پايان تحصيلات در هر مقطع مي‌باشد.

تبصره 1: حداكثر معافيت تحصيلي براي دانش‌آموزان تا سن بيست سال تمام و در هر يك از مقاطع تحصيلي كارداني دو و نيم سال، كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي‌ارشد ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته پنج سال و كارشناسي ارشد پيوسته شش سال، دكتراي پزشكي پيوسته هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال است.

تبصره 2: در مواقع ضروري با تشخيص و اعلام كميسيون موارد خاص دانشگاه‌هاي مربوط حداكثر يك سال به مدت فوق اضافه مي‌شود.

ماده 34: دانش‌آموزان و دانشجويان و طلاب علوم ديني مشمول، در صورت ترك تحصيل، اخراج، انصراف يا فراغت از تحصيل، بايد براي خدمت دوره ضرورت خود را معرفي نمايند. مقامات مسئول مكلفند صورت اسامي اين قبيل مشمولين را با ذكر مشخصات كامل و نشاني و رشته تحصيلي به طور انفرادي، بدون تأخير به سازمان محل ارسال دارند.     

تبصره2: مشموليني كه با داشتن معافيت تحصيلي در خارج از كشور تحصيل مي‌كنند، پس از ترك تحصيل يا اخراج يا انصراف يا فراغت از تحصيل، موظفند براي رسيدگي به وضع مشموليت خود حداكثر ظرف يك سال خود را به نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور معرفي نمايند.

تبصره 3: متخلفين از اجراء اين ماده براي بار اول به توبيخ كتبي و درج در پرونده و براي بار دوم علاوه بر توبيخ كتبي به يك ماه انفصال از خدمت و براي بار سوم به دو ماه انفصال از خدمت محكوم مي‌شوند. 

ماده 35: مشمولين ديپلم كه حداكثر يك سال پس از فراغت از تحصيل در يكي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي داخل يا خارج از كشور كه مورد تأييد وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت مي‌باشند پذيرفته شوند تا زماني كه وفق تبصره (1) ماده (33) به تحصيل اشتغال دارند، مي‌توانند مشروط به اينكه داراي غيبت غير موجه نباشند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند ، به عبارت دیگر دانش آموزانی که دیپلم یا پیش دانشگاهی خود را قبل یا بعد از ورود به سن مشمولیت در داخل کشور اخذ نموده اند ، ادامه تحصیل آنان در خارج از کشور با لحاظ سایر شرایط قانونی بلامانع می باشد. اين معافيت براي هر مقطع فقط يك بار داده مي‌شود ، ضمناً دانشجویان انصرافی نیز وفق تبصره(1) ماده (33) قانون ، می توانند ازامتیاز یک بار انصراف جهت ادامه تحصیل در داخل یا خارج از کشور استفاده نمایند.

تبصره 1: معافيت تحصيلي دانشجويان انصرافي در طول مدت تحصيل فقط يك بار قابل تمديد است.

تبصره 2: ترخيص كاركنان وظيفه بدون غيبت اوليه در حين خدمت جهت ادامه تحصيل در مقاطع كارشناسي و بالاتر به جز در زمان‌هاي اضطراري و جنگ بلامانع است.

ماده 36: مشمولين داراي مدرك كارشناسي و بالاتر و معادل آن در حوزه‌هاي علميه علاقمند به تحصيل در خارج از كشور در صورتي كه از نظر مقررات اين قانون و وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت، حائز شرايط ادامه تحصيل در خارج از كشور باشند و دانشگاه‌ها و رشته‌هاي آنها مورد تأييد وزارتخانه‌هاي فوق باشد، مي‌توانند با سپردن تضمين‌هاي لازم با استفاده از مقررات اين قانون براي تحصيل به خارج از كشور مسافرت نمايند.

ماده 37: ايرانيان مقيم خارج از كشور، فرزندان مامورين ثابت دولت جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور و همچنين كساني كه قانوناً تحت كفالت، يا ولايت قانوني آنها مي‌باشند، چنانچه در حين تحصيل در مدارس ايراني مستقر در خارج از كشور و يا مؤسسات آموزشي كشورهاي خارج مورد تأييد آموزش و پرورش و طلاب حوزه‌هاي علميه مورد تأييد شوراي عالي حوزه‌هاي علميه به سن مشموليت برسند از معافيت تحصيلي بهره‌مند مي‌گردند و ادامه تحصيل آنان تا سقف يك سال پس از فراغت از تحصيل در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي خارج از كشور كه مورد تأييد وزارتخانه‌هاي علوم يا بهداشت هستند بلامانع مي‌باشد.

9. هر گونه انتقادات وپیشنهادهای خود را میتوانید به نماینده رسمی دانشگاه از طریق ایمیل به نام سهیل ذبیحی به آدرس  soheil.zabihi@hacettepe.edu.tr ارسال فرمایید.

 

ثبت نام آنلاین کلیک کنید