آدرس ایمیل جهت ارسال مدارک:   info@emufree.com

معرفی کشور قبرس

اطلاعات عمومی  کشور قبرس

قبرس سرزمینی با تاریخی بیش از 10000 سال است که شاهد استقرار و عزیمت تمدنهای بسیاری بوده است و افرادی نظیر اسکندر کبیر تا کلئوپاترا مدعی آن شده اند. بنا بر اسطوره ها .آفرودیت الهه ی زیبایی از کف آبهای ساحل قبرس به دنیا آمد و از آن لحظه آنجا قلمروش در زمین شد.

قبرس جزیره‌ای است که در طول تاریخ در تصرف ایرانیان، رومی‌ها، یونانی‌ها، امپراتوری عثمانی و سرانجام انگلیسی‌ها بوده است؛ اما پس از جنگ جهانی دوم انگلیس به علت ضعف اقتصادی و کاهش نفوذ جهانی از این جزیره خارج شد. سپس رهبران سه کشور انگلیس، یونان و ترکیه به همراه رهبران دو بخش قبرس در 11 فوریه 1959 پیمانی را امضا کردند که به موجب آن مسائل جزیره به نسبت 7 به 3 میان یونانی‌تبارها و ترک‌تبارها تقسیم شد.

قبرس در سال 1960 استقلال خود را از بریتانیا کسب کرد و حکومت مستقل قبرس بر پایه مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره امور این جزیره اعلام موجودیت کرد و بریتانیا، یونان و ترکیه حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کردند.

در دسامبر 1963، نمایندگان ترک در پی اختلاف بر سر نحوه اجرای این توافق از دولت قبرس بر اثر حادثه کریسمس خونین از قبرس اخراج شدند.با آغاز عملیات نظامی یونانی‌های این جزیره، ترک‌های قبرس کشور را ترک کردند و این سرآغاز درگیری‌های قومی میان ترک‌ها و یونانی‌ها در این جزیره بود که برای ۱۱ سال ادامه پیدا کرد. و در پی بروز درگیری بین دو طرف، سازمان ملل متحد در سال 1964 یک نیروی پاسدار صلح را به این جزیره اعزام داشت که ماموریت آن تا کنون تمدید شده‌است. در این درگیری‌ها طرف ترک تلفات سنگین‌تری را متحمل شد و حدود 25 هزار نفر که یک پنجم جمعیت ترک‌ها را شامل می‌شد آواره شدند. این افراد در حدود ۱۰ سال تا پیش از حمله سال 1974 ترکیه به جزیره قبرس به صورت پناهنده زندگی می‌کردند. تا اواخر سال 1960 تنش ادامه پیدا کرد و در طی این مدت حدود 60 هزار نفر از ترک‌های قبرسی مجبور به ترک خانه‌های خود و مهاجرت به کشورهای دیگر شدند.

در سال 1974 دولت سراسقف ماکاریوس سوم، رئیس جمهور وقت قبرس، در کودتایی به تحریک حکومت نظامیان یونان سرنگون شد و ترکیه با استناد به موقعیت خود به عنوان یکی از تضمین‌کنندگان حق حاکمیت قبرس، یگان‌های ارتش خود را در شمال این سرزمین مستقر کرد که عملاً باعث تقسیم این جزیره شد. بحران قبرس پس از حمله ترکیه به قبرس و اعلام استقلال جمهوری ترک قبرس شمالی که فقط از سوی ترکیه مورد تایید قرار گرفت آغاز شد. با وجود پیشنهادهای گوناگون بین‌المللی این بحران همچنان حل نشده باقی‌مانده‌است.

قبرس سومین جزیره بزرگ در منطقه ی مدیترانه است. در معبر اروپا, آسیا, و افریقا واقع شده است و تاریخی پرتلاطم و غوغا دارد. آخایی ها تمدن خود را بدین جا آوردند و نخستین ریشه های یونانی را سه هزار سال پیش بنیان نهادند. بسیاری از ملل دیگر از این سرزمین عبور کردند: فنیقی ها, آسوری ها, مصریان, ایرانیان, رومی ها, جنگجویان صلیبی, عثمانی ها و انگلیسی ها. حواریون حضرت عیسی مسیح خاک قبرس را پیمودند و شکوه امپراتوری بیزانس در حالی که کل جزیره را در بر می گرفت توسط کنستانتین کبیر در قسطنطنیه در اینجا بنیان گزاری شد.

مساحت قبرس 9251 کیلومتر مربع می باشد و باغستانهای مرکبات, زیتون, سروهای کوهی و پاکیزه ترین سواحل اروپا را در بردارد.قبرس همچنین در منتهی الیه شرقی دریای مدیترانه در حدود 105 کیلومتری غرب سوریه, 75 کیلومتری جنوب ترکیه, و 380 کیلومتری شمال مصر واقع شده است. نزدیکترین نقطه در کشور یونان به قبرس, رودس نام دارد که در 380 کیلومتری غرب آن واقع شده است. قبرس آب و هوای ملایم مدیترانه ای دارد که حتی در زمستان آفتاب فراوان با اندکی باران دارد. برجسته ترین ویژگی جغرافیایی آن, کوهستان ترودوس است که .بخش عمده ی شمال غربی کشور را پوشش می دهد. در این ناحیه پایتخت قبرس یعنی شهر نیکوزیا (نیکوزیا) واقع شده است.


کشور قبرس

قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است و وسعت آن 9,251 کیلومتر مربع (3,572 مایل مربع) می باشد. دارای انواع درختان مرکبات , باغهای زیتون و کوههای پوشیده از جنگلهای کاج است و نظیف ترین سواحل اروپا را داراست.

قبرس شرقی ترین جزیره دریای مدیترانه است که تقریبا در 105 کیلومتری ( 60 مایل) غرب سوریه, 75 کیلومتری (47 مایل) جنوب ترکیه و380 کیلومتری ( 200 مایل) شمال مصر قرار دارد. نزدیکترین منطقه یونانی, جزیره رودز می باشد که در 380 کیلومتری (200 مایل ) غرب قرار گرفته است. جزیره دارای آب وهوای معتدل و مدیترانه ای است که همواره از آفتاب درخشان حتی در زمستانها و باران بسیار کم بهره مند است. یکی از شاخصهای جغرافیایی مشهورقبرس کوهستان ترودوس است که در جنوب غربی کشور قرار دارد, منطقه پنتاداکیلوس در شمال اطراف کیرنیا وسرزمینهای پست مسااوریا مابین آنها واقع شده است. وهمین جاست که پایتخت قبرس, لفکوزیا (نیکوزیا) قراردارد.

شبه جزیره طویل کارپاسیا شمال شرقی قبرس را دربرگرفته و جنوبی ترین نقطه آن نیزبه کیپ گرکو ختم میشود. بیشتر شهرهای قبرس مثل لارناکا ولیماسول در سواحل جنوبی قبرس قرار گرفته اند . پافوس و آکاماس در لبه غربی جزیره قرا گرفته اند .

قبرس در عرض جغرافیایی 34 35 – 33 34 شمالی وطول جغرافیایی 37 34 – 16 32 شرقی قرارگرفته است .


آب و هوای قبرس

آب وهوای قبرس ازسالمترین وبهترین انواع آب وهوای های دنیااست. آب وهوای قبرس ازنوع معتدل مدیترانه ای است،تابستانهای گرم وخشک،زمستانهای معتدل وبارانی بامیانگین 330 روز آفتابی درسال.
تابستان ازنیمه مارچ (اواخراسفندماه) شروع میشودوتااواخرسپتامبرادامه پیدامیکند.
زمستان از نیمه نوامبر (اواخر آبان ماه) شروع میشود و تا ماه فوریه (بهمن ماه) ادامه پیدا میکند. 
بهار و پائیز در مابین این دو دوره می باشند. 
در طول 30 سال گذشته میزان متوسط بارش سالانه 503 میلی متر بوده است. برف فقط در مناطق کوهستانی ترودوس می بارد. در مناطق ساحلی برف نمیبارد.


موقعیت جغرافیایی

قبرس جزیره ای درشرق مدیترانه که مساحتی برابر9251 کیلومتر مربع دارد ما بین اروپا، آفریقا و آسیا قرار گرفته وسومین جزیره بزرگ مدیترانه است که ازسیسلیوساردینیاکوچکترولیازکروزیکاوکرت بزرگتر می باشد. قبرس سواحل زیبا با مساحت 1364 کیلومتر و گونه های متنوع میوه و سبزیجات دارد.


جمعیت و زبان

جمعیت کل جزیره یک میلیون و صد هزار نفر است و جمعیت جمهوری قبرس بدون احتساب قبرس شمالی ۸۴۰ هزار نفر است. ۷۷ درصد مردم این جزیره یونانی و ۱۸ درصد نیز از ترکان قبرس هستند. نیکوزیا پایتخت و مرکز اجرایی می باشد. زبان رسمی آنها یونانی و ترکی است اما زبان انگلیسی به طور گسترده مورد استفاده می باشد. در بسیاری از هتلها و مغازه ها زبان آلمانی و فرانسه نیز صحبت می شود.


وضعیت سلامت

به دلیل آب و هوای مناسب و امکانات درمانی عالی، افراد در شرایط سلامتی کامل به سر می برند. در قبرس هیچ گونه بیماری واگیر دار وجود ندارد.


ساعت

ساعت قبرس ۲ ساعت از گرینویچ جلوتر است.


اقتصاد قبرس

اقتصاد قبرس مبتنی بر بازار آزاد و ارائه خدمات است. ورود قبرس به عنوان عضو دائم اتحادیه اروپا از سال 2004 گام بسیار مهمی در توسعه اقتصادی این کشور بود. از دید بین المللی قبرس بدین دلیل موقعیت خود را ارتقاء بخشیده است که به عنوان پل بین قاره ها تلقی می شود، جمعیت تحصیلکرده مسلط به زبان انگلیسی، قیمتهای متعادل، ارتباطات عالی خطوط هوایی ومخابراتی دارد.


واحد پول قبرس شمالی
 واحد پول رسمی این کشور لیر ترکیه میباشد. نزدیک بودن قیمت لیر به قیمت ریال باعث شده که هزینه های زندگی در قبرس شمالی برای ایرانیان مناسب باشد . در قبرس شمالی خرید و فروش ملک و ماشین به پوند انگلستان انجام میشود. و همچنین ارز های دلار و یورو هم در این کشور رواج دارد به طور مثال هزینه های دانشگاه به دلار و یورو میباشد. به همین رو این کشور در لیست بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری قرار گرفته زیرا سرمایه هایی همچون ملک و ماشین به ارز با ثبات پوند انگلستان خرید و فروش میشوند و ارزش سرمایه نه تنها پایین نمی آید بلکه بالاتر هم میرود.


بازار

طیف گسترده ای از کالاها برای مشتریان فراهم است. این کشور بسیاری از برندهای مشهور اروپایی را وارد میکند یا تحت لیسانس آنهادرقبرس تولید میشوند. ولتاژبرق دراین کشور240 ولت است.


خدمات درمانی در قبرس شمالی
 اکثر خدمات در مراکز درمانی دولتی برای کسانی که اقامت این کشور را  دارند رایگان میباشد. بیمارستان‌های عمومی و امکانات پزشکی در تمام شهرهای قبرس شمالی وجود دارد. تعداد زیادی تخت برای مراقبت‌های ویژه و همچنین امکانات تخصصی برای جراحی، زایمان، آزمایشگاه‌ و غیره در قبرس شمالی فراهم است. شایان ذکر است که سطح بیمارستان‌های دولتی این کشور در مقایسه با دیگر کشورها، در سطح بالایی قرار دارد و تقریبا همه پزشکان در این کشور، در هر دو بیمارستان دولتی و خصوصی فعالیت دارند.


 مدارس دولتی در قبرس شمالی
 مدارس دولتی در قبرس شمالی امتحان ورودی ندارند و شامل کلاس های اول تا پایان سال دوازدهم می باشند. زمانبندی کلاس ها عموما از 8 صبح تا 1 عصر بوده و کلاس‌های اصلی به زبان ترکی هستند اما در طول هفته حداقل 3 ساعت کلاس به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد و زبان سوم مانند زبان فرانسه یا روسی به انتخاب خود دانش آموز در مدارس تدریس خواهد شد.فعالیت های فوق برنامه عموماً سه روز در هفته بوده و شامل برنامه هایی مانند کامپیوتر، موسیقی، ورزش و هنر می شود.تنها هزینه پرداختی برای شما در این گونه مدارس فقط مربوط به لباس ، کتاب و نوشت افزار است.



 مدارس اینترنشنال در قبرس شمالی
 آموزش این مدارس طبق استاندارهای جهانی میباشد و مدارک پذیرفته شده بین المللی ارائه میدهند. زبان در این مدارس به صورت ترکیبی ترکی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا روسی و به انتخاب خود دانش آموز می باشد.  علاوه بر فعالیت های فوق برنامه مدارس دولتی، فعالیت های پیشرفته تری مانند شطرنج، رباتیک و ورزشی دارند. وعده های غذایی این مدارس به صورت زیر میباشد مهد کودک: صبحانه ، میان وعده صبح ، ناهار ، میان وعده عصر دبستان: میان وعده صبح ، ناهار ، میان وعده عصر دبیرستان و راهنمایی: ناهار


دانشگاههای قبرس شمالی؛

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)
 دانشگاه مدیترانه شرقی از قدیمی ترین و اولین دانشگاه های نیمه دولتی قبرس شمالی میباشد که مورد تأیید شورای آموزش عالی قبرس شمالی و همچنین آموزش عالی کشور ترکیه میباشد.  این دانشگاه دارای بزرگترین محوطه دانشگاهی در منطقه میباشد که شامل 12 دانشکده و 204 رشته در تمامی مقاطع ، بیش از 1100 عضو هیات علمی از 35 کشور متفاوت میباشد. مدرک فارق التحصیلی از این دانشگاه معتبر در سرتاسر جهان است و مورد تایید معتبر ترین نهادهای اعتبار سنجی دنیا میباشد.


دانشگاه خاور نزدیک (NEU)
 دانشگاه خاور نزدیک در پایتخت قبرس شمالی ، شهر نیکوزیا قرار دارد که یکی از بزرگترین پر افتخار ترین دانشگاه های این کشور میباشد و همچنین بیشترین تنوع رشته ای را در بین دانشگاه های قبرس شمالی دارد که شامل 20 دانشکده در حوزه های مختلف میباشد. این دانشگاه عضو اتحادیه دانشگاه های اروپایی ، انجمن بین المللی دانشگاه ها در حوزه یونسکو ، انجمن بین المللی آموزش مهندسی ، کمیسیون مشترک بین المللی و فدراسیون دانشگاه ها است همچنین مور تایید وزارت علوم ایران هم قرار گرفته است. دانشکده پزشکی و دانشکده دندان پزشکی این دانشگاه از اولین و بزرگترین دانشکده های پزشکی قبرس شمالی به شمار میرود و همچنین کتابخانه آن بزرگترین و جامع ترین کتابخانه منطقه مدیترانه شرقی با بیش از یک میلیون ماده چاپی و 115 میلیون منبع الکترونیکی است.


دانشگاه بین المللی قبرس شمالی (CIU)
 دانشگاه بین المللی قبرس شمالی در پایتخت این کشور ، شهر نیکوزیا قرار دارد ، این دانشگاه از زمان تأسیس آن تا به حال شاهد رشدی بی سابقه بوده و با 220 دانشگاه مختلف در سرتاسر دنیا توافقنامه های همکاری دارد همچنین در فهرست دانشگاه های جهانی یونسکو قرار گرفته ، از سوی ناریک بریتانیا و هیئت آموزش عالی ترکیه هم به رسمیت شناخته میشود. این دانشگاه علاوه بر 28 برنامه فنی حرفه ای ، 81 برنامه لیسانس ، 88 برنامه ارشد ، 22 برنامه دکتری و 2 برنامه فوق دکتری ، 50 آزمایشگاه مدرن با جدید ترین فناوری های روز را داراست. همچنین این دانشگاه برنامه های ترکیبی و مشترکی با دانشکده کسب و کار اتحادیه اروپا ، دانشکده کسب و کار پاریس ، دانشکده رم تور ورگاتا ، دانشگاه ولور همپتون بریتانیا ودانشگاه ساندرلند بریتانیا دارد.


 

دانشگاه گیرنه University of Kyrenia

دانشگاه گیرنه  در شهر گیرنه" يكي از زيباترين شهر های قبرس" در سال ٢٠١٣، به عنوان اولين دانشگاه منطقه مديترانه شرقی تاسيس شده است كه فقط بر مطالعات هوانوردی و دريانوردی متمركز است. با اين تفكر كه در زمينه آموزس تكميلی پيشتاز باشيم، دانشگاه گیرنه  با زيرساخت ها و سازمان های مجهز، كيفيت را در آموزش تضمين مي كند. و به عنوان يك سازمان برجسته در ميان سازمان های آموزش عالی ملی و بين المللی با فراهم آوردن تنوع در كيفيت همكاری، برنامه های دوره ليسانس و فارغ التحصيلی با هدف مشاركت با دانشجويان و هموار ساختن راه موفقيت چشم گير آن ها مي باشد.

دانشگاه گیرنه  شامل ٢ آموزشگاه فنی و حرفه اي، يك دانشگاه آموزش فارغ التحصيلان و ٤ دانشكده كه شامل پزشکی -دندانپزشکی- داروسازی- مطالعات دريانوردی، مديريت دريايی، علوم دريايی، هوانوردی و علوم فضا می باشد و تا يك سال آينده چندین دانشكده ديگر با  حوزه آموزشی متفاوت افتتاح خواهد شد.


 دانشگاه آداکنت قبرس شمالی

دانشگاه آداکنت که با سایر نامهای (Kibris Ada Kent Universitesi) نیز شناخته میشود در شهر زیبای فاماگوسا در ساحل شرقی قبرس شمالی واقع شده است. این دانشگاه با نام سیتی آیلند نیز شناخته میشود همچنین گاهی در زبان عمومی به آن دانشگاه (کنت) میگویند. 

تاریخ تاسیس آداکنت به سال 2015 برمی‌گردد که توسط گروه آموزشی اروپایی  تاسیس شد. دفتر مرکزی گروه موسس دانشگاه آداکنت در استانبول ترکیه قراردارد و پیش از این به دلیل آموزشهای عالی در استانبول مشهور بوده است.

همکاری گروه موسس آداکنت با دانشگاه کنت در اوهایو آمریکا یکی از سوابق درخشان این موسسه است. علاوه بر آن، دانشگاه آداکنت توسط شورای ارزیابی و برنامه ریزی و هماهنگی آموزش عالی کشور قبرس به رسمیت شناخته شده است و دانشجویان با بیش از 110 ملیت مختلف جهان در آن حضور دارند.

دانشگاه آداکنت متشکل از کادر علمی برجسته و اعضای هیئت علمی از قبرس، ترکیه و کشورهای مختلف جهان است و با دارا بودن 7 دانشکده و 1 هنرستان، در 29 رشته در مقطع مختلف تحصیلی در سطح بین المللی شناخته شده است.

تمرکز دانشگاه آداکنت قبرس شمالی، در برگزاری دوره‌های مقاطع کاردانی و کارشناسی است. به طور کلی دانشجویان امکان انتخاب بین 29 رشته مختلف را دارند که این رشته‌ها در 7 دانشکده و 1 مدرسه ارائه می‌گردند. روند رو به رشد این دانشگاه، نوید افزوده شدن رشته‌های بیشتری را در آینده می‌دهد.


دانشگاه باهچه شهیر قبرس:

دانشگاه باهچه شهیر قبرس (دانشگاه BAU قبرس) یکی از بهترین دانشگاه های جهانی BAU است و در قبرس شمالی در شهر نیکوزیا یا همون لفکوشا در سال 2016 تاسیس شده . BAU Global دانشگاه‌های بسیاری را در کشورهای مختلف تأسیس کرد تا فرصت‌های برابر برای دانشجویان فراهم کند تا بتوانند از امکانات دانشگاهی، امکانات موجود در پردیس‌های مختلف بهره‌مند شوند و دیدگاه جهانی خود را توسعه دهند.از طریق شبکه جهانی BAU، دانشجویان می توانند برای یک ترم، یک سال یا دو سال در دانشگاه دیگری از این مجموعه تحصیل کنند و حتی می توانند برای تحصیل در رشته های دارای مدرک دوگانه ثبت نام کنند. BAU قبرس دارای آخرین فناوری ها در کلاس های درس، کتابخانه ها و آزمایشگاه ها است که به دانش آموزان در تحقیقات علمی یا اجتماعی کمک می کند.دانشگاه باهچه شهیر دارای ۶ دانشگاه و شعبه در کشورهای مختلف می باشد.


دانشگاه فنی خاورمیانه پردیس قبرس شمالی   Middle East Technical University Northern Cyprus

پردیس قبرس شمالی METU، اولین پردیس تاسیس شده توسط یک دانشگاه ترکیه در خارج از کشور میباشد که  دوره آموزشی خود را با پروتکل سه گانه امضا شده در سال 2000 و قانون تاسیس در سال 2003 به دعوت جمهوری ترکیه و جمهوری ترک قبرس شمالی  آغاز کرد.  این دانشگاه دارای 15 دوره کارشناسی و 5 برنامه کارشناسی ارشد را دارا می باشد. پردیس این دانشگاه در شهر زیبا و ساحلی گوزل یورت Güzelyurt  قرار دارد.

کیفیت دانشگاه خاورمیانه METU در آموزش

دانشگاه خاورمیانه قبرسMETU  که از نظر آکادمیک و اداری به METU Ankara وابسته است، با همان درک و استانداردهای پردیس آنکارا در زمینه های آموزشی، تحقیقاتی و خدمات اجتماعی فعالیت می کند. افرادی با اعتماد به نفس را پرورش می دهد که آزادانه و انتقادی فکر می کنند، خلاق ، مهارت های ارتباطی و رهبری پیشرفته ای دارند، می توانند با شرایط متغیر سازگار شوند و خود را شکوفا کنند و می توانند کارآفرین باشند، همچنین دارای نظم و انگیزه کاری هستند. دانش‌آموزانی که تحصیلات خود را با موفقیت در METU قبرس به پایان می‌رسانند،  فرصت جدیدی برای دریافت آموزش METU ارائه می‌دهد، مدارک خود را با امضای رئیس دانشگاه خاورمیانه  METU در همان مراسم با فارغ‌التحصیلان METU آنکارا دریافت می‌کنند و به فارغ‌التحصیلان METU که تعداد آنها بیش از 120 هزار نفر است می‌پیوندند.


معرفی شهرهای مهم قبرس شمالی:

شهر نیکوزیا
 نیکوزیا که پایتختت قبرس شمالی نیز میباشد ، شهری مدرن است که ادارات دولتی، سفارتخانه‌ها، بسیاری از شرکت‌های خارجی، کالج‌های آمریکایی، دانشگاه قبرس و مرکز اقتصادی و تجاری کشور در آن جمع شده‌اند. نیکوزیا که به آن لفکوشا هم گفته میشود پر جمعیت ترین شهر قبرس شمالی است. این شهر از آنجایی که در مرکز قرار دارد ساحلی ندارد


 شهر فاماگوستا
 شهر فاماگوستا در شمال شرقی قبرس واقع شده است. در این شهر ساحل های زیبا که دارای شن های طلایی رنگ هستند، وجود دارند. در روزهای تعطیلات می توانید در شهر زیبای فاماگوستا از گردش در کنار شن های طلایی لذت بسیار ببرید و لحظات فراموش نشدنی برای خود بسازید. فاماگوستا در قبرس که به شهر مدیترانه ای نیز معروف است تاریخ غنی و فراوانی دارد و در اين شهر دانشگاه هاى بين المللى مانند دانشگاه EMU قرار دارد. جمعیت آن حدود 40.000 نفر است و سالانه گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان برای بازدید از زیبایی های این شهر به قبرس سفر کنند.


 شهر گیرنه

 شهر گیرنه یک شهر توریستی تفریحی میباشد که مراکز تفریحی ، بار ها ، هتل ها ، کازینو ها و رستورانهای متعددی را دارا است. این شهر بین کوه و دریا واقع شده از این رو طبیعت بسیار زیبایی دارد اما به دلیل موقعیت ، آب و هوای شرجی تری نسبت به بقیه شهر های قبرس شمالی دارد. تمام سواحل این شهر صخره ای هستند و برای رفتن به سواحل شنی باید از ساحل اختصاصی هتل ها استفاده کرد و یا اینکه به شهر فاماگوستا رفت.


 شهر باستانی سالامیس
 شهر باستانی سالامیس ۱۱۰۰ سال پیش از میلاد پایتخت قبرس بوده است و در قلمرو امپراطوری های آشور، مصر، ایران (پرشیا) و روم باستان قرار داشته، سالامیس با گذشت قرون متمادی همچنان پابرجاست. سالامیس از نظر هویتی برای قبرس معادل تخت جمشید برای ما ایرانیان است. این منطقه زیبای باستانی در بیشه زارهای اطراف می موسا واقع شده است. بقایای آثار باستانی کشف شده از این محل مثل سکه های طلایی که متعلق به سالهای 411 و 374 قبل از میلاد است بیانگر اهمیت باستانی این شهر در روزگاران کهن می باشد. بیش از ده قرن بود که شهر رومی سالامیس در زیر خاک مدفون شده بود.


مدارک مورد نیاز برای سفر به قبرس شمالی:

برای سفر به قبرس شمالی نیاز به ویزا ندارید ، 

کسانی که برای خرید ملک به قبرس شمالی سفر میکنند نیاز به دعوتنامه دارند که شرکت طرف قرارداد ما به اسم خود شخص درخواست دعوتنامه میدهد و برای شما ارسال میکند.

کسانی که برای تحصیل به این کشور مهاجرت میکنند نیاز به برگه پذیرش دانشگاه و رسید پرداخت قسط اول شهریه دارند که شرکت  ما در تمامی مراحل دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه های قبرس شمالی در کنار شما خواهد بود.

از دیگر موارد خیلی مهم داشتن پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و بلیط رفت و برگشت میباشد.


 شماره تماس های ضروری قبرس شمالی
 

پلیس: 155

اورژانس بیمارستان: 112

آتش نشانی: 199

گارد ساحلی: 158

آتش سوزی جنگل: 177

هواشناسی: 166

خرابی تلفن: 161

خرابی برق: 188

 

 ثبت نام آنلاین کلیک کنید