آدرس ایمیل جهت ارسال مدارک:   info@emufree.com

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

توجه : برای اخذ پذیرش اولیه در تمامی مقاطع تحصیلی  نیاز به مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل  نیست.

زبان تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس، انگلیسی است اما برخی از رشته ها به زبان ترکی استانبولی نیز تدریس می شوند.اما شرط پذیرش دانشجو داشتن مدرک تافل یا آیلتس نمی باشد.

کلیه دانشجویانی که اقدام به تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی میکنند در صورت داشتن مدرک IELTS  یا TOEFL  می توانند  مستقیما برای گرفتن واحد های تخصصی به دپارتمان مورد نظر مراجعه کنند .آن دسته از دانشجویان که دارای این مدارک نبوده در بدو ورود باید در یک امتحان جامع به نام PROFICIENCY EXAM  شرکت کنند که در صورت کسب امتیاز مورد نظر می توانند به دپارتمان مورد نظر خود مراجعه کرده و ثبت نام نمایند و درصورت قبول نشدن در مرکز آمادگی و آموزشی زبان انگلیسی خود دانشگاه ثبت نام نمایند .

آن دسته از دانشجویان که در امتحان   PROFICIENCY EXAM امتیاز مورد نظر را کسب کرده اند همزمان با  گرفتن دروس تخصصی رشته مورد نظر واحدهایی برای تقویت هر چه بهتر زبان انگلیسی در طول ترمهای تحصیلی به انها ارائه خواهد شد .

مواد امتحانی  آزمون  (PROFICIENCY EXAM) از چهار مهارت زیر می باشد که از لحاظ سطح دشواری پایین تر از آزمون آیلتس ویا تافل می باشد. 

 Reading, Listening, Writing, Speaking

نمره زبان برای مقطع کارشناسی EMU

آزمون آیلتس : نمره شش 

آزمون تافل : نمره هفتادو پنج 
آزمون تعیین سطح دانشگاه : نمره شصت

درصورتیکه دانشجو موفق به کسب نمره در آزمون تعیین سطح دانشگاه نشود با توجه به نمره کسب شده در آزمون تعیین سطح ، می بایست دوره زبان را در بخش زبان دانشگاه به مدت 1 و یا 2 ترم تحصیلی بگذراند .

نمره زبان برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا EMU

آزمون آیلتس : نمره شش و نیم 
آزمون تافل : نمره هشتاد 
آزمون تعیین سطح زبان : نمره هفتاد و پنج

نکته مهم شماره (1) : اگر دانشجو در آزمون تعیین سطح زبان نمره 40 تا 74 را کسب کند ، با توجه به نمره کسب شده ملزم به گذراندن 1 تا 5 واحد درسی زبان خواهد بود که این واحد ها را همزمان با درسهای کارشناسی ارشد و یا دکترا می تواند بگذراند و هزینه هر واحد درسی زبان 750 دلار خواهد بود .

نکته مهم شماره (2) : اگر دانشجو در آزمون تعیین سطح نمره زیر 40 کسب کند می بایست در ابتدا یک ترم دوره زبان انگلیسی را بگذراند که هزینه یک ترم دوره بین 2242 تا 4000 دلار خواهد بود.

توجه : آزمون زبان خود دانشگاه بسیار آسانتر از آزمونهای آیلتس و تافل می باشد.

دانلود نمونه سوال تعیین سطح

 

ثبت نام آنلاین کلیک کنید